Dell Pro 16 Laptop | Ultra 5 8GB 512GB
රු353,000.00Intel Core Ultra 5 225U Processor
8GB RAM
512GB SSD
16″ FHD Display
Windows 11 Pro
3 Year Warranty
Showing 1–12 of 15 results
Intel Core Ultra 5 225U Processor
8GB RAM
512GB SSD
16″ FHD Display
Windows 11 Pro
3 Year Warranty
| Specification | Details |
|---|---|
| Input Voltage | 100–240V AC |
| Output Voltage | 19.5V DC |
| Output Current | 6.15A |
| Power Output | 120W |
| Connector Size | 4.5×3.0mm |
| Connector Type | Blue Tip |
| Compatible With | HP OMEN, Pavilion Gaming, ZBook, EliteBook, Victus |
| Specification | Details |
|---|---|
| Input Voltage | 100–240V AC |
| Output Voltage | 19.5V DC |
| Output Current | 6.9A |
| Power Output | 135W |
| Connector Size | 4.5×3.0mm |
| Connector Type | Blue Pin |
| Compatible With | HP OMEN, Pavilion Gaming, ZBook, EliteBook, Victus |
Intel Core i5 – 1335U
512GB PCIe NVMe M.2 SSD
8GB DDR4-3200 MHz RAM
14″, FHD (1920 x 1080) Display
Intel Iris Xe Graphics
Windows 11 Home
MS Office 2021
2 Year Warranty
Intel® Core™ 3 100U (up to 4.7 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 10 MB L3 cache, 6 cores, 8 threads)12
512GB PCIe NVMe M.2 SSD
8GB DDR4-3200 RAM
15.6″ FHD (1920×1080) IPS 250nits
Intel® Iris® Xᵉ Graphics
Full-size, Soft gray keyboard with Numeric Keypad
Windows 11 Home
Moonlight Blue
3 Years Comprehenisve Warranty
Intel Core i5 – 1334U Processor
8GB DDR4-3200 RAM
512GB PCIe NVMe M.2 SSD
15.6″ FHD (1920×1080) IPS 250nits
Intel® Iris® Xᵉ Graphics
Full-size, Soft gray keyboard with Numeric Keypad
Moonlight Blue
Windows 11 Home
3 Years Comprehenisve Warranty
Output Voltage: 19.5V
Output Current: 2.37A
Power: 45W
Connector: Blue Tip (HP barrel connector)
Type: Original / OEM HP Adapter
| Specification | Details |
|---|---|
| Input Voltage | 100–240V AC |
| Output Voltage | 19.5V DC |
| Output Current | 10.3A |
| Power Output | 200W |
| Connector Size | 4.5×3.0mm |
| Connector Type | Blue Pin |
| Compatible With | HP OMEN, OMEN X, ZBook Fury, Victus |
| Specification | Details |
|---|---|
| Input Voltage | 100–240V AC |
| Output Voltage | 19.5V DC |
| Output Current | 3.33A |
| Power Output | 65W |
| Connector Size | 4.5×3.0mm |
| Connector Type | Blue Tip |
| Compatible With | HP Pavilion, Stream, ENVY, ProBook, EliteBook |
| Specification | Details |
|---|---|
| Input Voltage | 100–240V AC |
| Output Voltage | 19.5V DC |
| Output Current | 3.33A |
| Power Output | 65W |
| Connector Size | 7.4×5.0mm |
| Connector Type | Big Pin |
| Compatible With | HP Pavilion, ProBook, EliteBook, Compaq |
| Specification | Details |
|---|---|
| Input Voltage | 100–240V AC |
| Output Voltage | 20V DC |
| Output Current | 3.25A |
| Power Output | 65W |
| Connector Type | USB Type-C |
| Compatible With | HP EliteBook, Spectre, ProBook, ENVY, Pavilion |
Model: GT53XL / 1VV21AE / 1VV21AA
Colour: Black
Capacity: 135ml
Ink Type: Pigment-based
Print Technology: HP Thermal Inkjet
Page Yield: Approx. 6,000 pages
Package Contents: 1 x Original HP Ink Bottle
End of content
End of content