Lexar 128GB JumpDrive S80 USB 3.1 Flash Drive
රු4,000.00128GB Storage Capacity
Max Read Speed: 150 MB/s
Max Write Speed: 60 MB/s
USB 3.1 Gen 1 Type-A Interface
3 Year Warranty
Showing 397–408 of 633 results
128GB Storage Capacity
Max Read Speed: 150 MB/s
Max Write Speed: 60 MB/s
USB 3.1 Gen 1 Type-A Interface
3 Year Warranty
32GB Storage Capacity
Max Read Speed: 150 MB/s
Max Write Speed: 60 MB/s
USB 3.1 Gen 1 Type-A Interface
3 Year Warranty
64GB Storage Capacity
Max Read Speed: 150 MB/s
Max Write Speed: 60 MB/s
USB 3.1 Gen 1 Type-A Interface
3 Year Warranty
16GB 3200MHZ RAM
Improve your computer’s performance
High speed DDR4 memory
Easy to install
Backwards compatible with 3200Mbps
3 Year Warranty
8GB 3200MHZ RAM
Improve your computer’s performance
High speed DDR4 memory
Easy to install
Backwards compatible with 3200Mbps
3 Year Warranty
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Lexar |
| Capacity | 16GB |
| Type | DDR4 SO-DIMM |
| Speed | 3200MHz (PC4-25600) |
| Latency | CL22 |
| Voltage | 1.2V |
| Form Factor | 260-Pin SO-DIMM |
| ECC | Non-ECC |
| Part Number | LD4AS016G-B3200GSST |
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Lexar |
| Capacity | 8GB |
| Type | DDR4 SO-DIMM |
| Speed | 3200MHz (PC4-25600) |
| Latency | CL22 |
| Voltage | 1.2V |
| Form Factor | 260-Pin SO-DIMM |
| ECC | Non-ECC |
| Part Number | LD4AS008G-B3200GSST |
Capacity 256GB
Model NM620
sequential read up to 3000MB/s
sequential write up to 1300MB/s
3 Year Warranty
Capacity 512GB
Model NM620
sequential read up to 3000MB/s
sequential write up to 1300MB/s
3 Year Warranty
Capacity: 128GB
Interface: 2.5 inch SATA III (6Gb/s)
Speed: sequential read up to 520MB/s
Operating Temperature: 0°C to 70°C (32°F to 158°F)
3 Year Warranty
Capacity: 1TB
Interface: 2.5 inch SATA III (6Gb/s)
Speed: sequential read up to 520MB/s
Operating Temperature: 0°C to 70°C (32°F to 158°F)
3 Year Warranty
Capacity: 256GB
Interface: 2.5 inch SATA III (6Gb/s)
Speed: sequential read up to 520MB/s
Operating Temperature: 0°C to 70°C (32°F to 158°F)
3 Year Warranty
End of content
End of content