Acer 135W 19V 7.1A 5.5×2.5mm Purple Pin Laptop Adapter
රු9,500.00135W Power Output
19V Output Voltage
7.1A Output Current
5.5×2.5mm Purple Pin Connector
Original Acer Compatible Adapter
High-Power Charger for Acer Laptops
6 Month Warranty
Showing 1–12 of 47 results
135W Power Output
19V Output Voltage
7.1A Output Current
5.5×2.5mm Purple Pin Connector
Original Acer Compatible Adapter
High-Power Charger for Acer Laptops
6 Month Warranty
180W Power Output
19.5V Output Voltage
9.23A Output Current
Purple Pin Connector
Original Acer Compatible Adapter
High-Power Charger for Acer Laptops
6 Month Warranty
Input: AC 100V~240V 50/60HZ (Universal worldwide use )
Output Voltage : 19V
Output Current : 2.37A
Power :45W
Connector tip size: 3.0*1.1mm (not 4.0*1.35mm)
6 Months Warranty
100W Power Output
20V Output Voltage
4.5A Output Current
USB Type-C Connector
Original ASUS Compatible Adapter
High-Power Compact Charger for ASUS Laptops
6 Month Warranty
120W Power Output
20V Output Voltage
6A Output Current
6.3×3.7mm Connector
Original ASUS Compatible Adapter
Reliable Power Supply for ASUS Laptops
150W Power Output
20V Output Voltage
7.5A Output Current
6.3×3.7mm Connector
Original ASUS Compatible Adapter
High-Power Charger for ASUS Laptops
6 Month Warranty
180W Power Output
20V Output Voltage
9A Output Current
6.3×3.7mm Connector
Original ASUS Compatible Adapter
High-Power Charger for ASUS Gaming & Workstation Laptops
6 Month Warranty
200W Power Output
20V Output Voltage
10A Output Current
6.3×3.7mm Connector
Original ASUS Compatible Adapter
High-Power Charger for ASUS Gaming & Workstation Laptops
6 Month Warranty
240W Power Output
20V Output Voltage
12A Output Current
6.3×3.7mm Connector
Original ASUS Compatible Adapter
Ultra High-Power Charger for ASUS Gaming & Workstation Laptops
6 Month Warranty
| Specification | Details |
|---|---|
| Input Voltage | 100–240V AC |
| Output Voltage | 19.5V DC |
| Output Current | 2.37A |
| Power Output | 45W |
| Connector Size | 4.0×1.35mm |
| Connector Type | Small Pin |
| Compatible With | Asus VivoBook, ZenBook, X-Series, F-Series |
| Specification | Details |
|---|---|
| Input Voltage | 100–240V AC |
| Output Voltage | 19.5V DC |
| Output Current | 3.42A |
| Power Output | 65W |
| Connector Size | 4.0×1.35mm |
| Connector Type | Small Pin |
| Compatible With | Asus VivoBook, ZenBook, X-Series, F-Se |
65W Power Output
19.5V Output Voltage
3.42A Output Current
4.5×3.0mm Middle Pin Connector
Original ASUS Compatible Adapter
Efficient Power Supply for ASUS Laptops
6 Month Warranty
End of content
End of content